For Gin School go to shop or contact Margit +372 514 7551

Navy džinn

 Inglise

Palju aastaid tagasi, kaugel seitsme maa ja mere taga oli meri sinine nagu kõige armsama rukkilille kroonlehed ja selge kui puhtaim klaas. Sügaval-sügaval mere põhjas asus müstiline mereriik. Selles imeilusas riigis elas 16-aastane merineitsi Ariel, kes oli merekuninga tütar. Elu mereriigis tundus Arielile igavana ja oma unistustes igatses ta elu inimeste maailmas. Ühel õhtul sõidab Ariel mere pinnale, et vaadata laevas prints Ericu sünnipäeva tähistamist. Ariel armub Ericusse. Saabus äge torm, mis purustas laeva ja lükkas Ericu üle parda. Ariel päästab Ericu ja toob ta kaldale. Ta laulab talle, kuid lahkub just siis, kui Eric teadvusele tuleb. Imelisest häälest lummatud Eric tõotab leida tüdruku, kes  ta päästis ja talle laulis. Ariel lubab leida viisi, kuidas temaga inimeste maailmas kohtuda…

 

Navy džinn on inspireeritud just sellest pisut müstilisest loost.

Tänapäeval võiks väike merineitsi iseloomustada tugevat ja sõltumatut naist, kes järgib oma unistusi. Midagi ei tule elus iseenesest, aga kui usud endasse ja seisad enda tõekspidamiste eest, siis unistused täituvad.

The Hope Destillery kasutab teaduslikke meetodeid, et tagada džinni kõrge kvaliteet. Näiteks enamikku kadakas leiduvaid eeterlikke õlisid testitakse pärast destilleerimist. Kui lisada meie džinnile veidi vett, on tulemuseks veidi udune välimus, mis näitab, et džinn on väga kvaliteetne. Samuti võib klaasil näha pisut õli ka see on kvaliteetse džinni puhul väga tavapärane.

 Kindlasti ei ole teaduslik lähenemine see, mis meie džinni heaks ja erakordseks teeb, aga see tagab kvaliteedi. Märksa olulisem on hea tunnetus ja destilleerija oskused. Hope Distillery destilleerija meister on oma erialase hariduse saanud Londonist. Me anname endast parima, et iga džinn, mis meie väikesest käsitöö tehasest väljub, on kõrge kvaliteediga ning imelise maitsega.

 Kuigi oleme tasakaalukalt segatud džinni ja tooniku suured fännid, küsitakse meilt sageli väikese partii džinni kaubamärgina, kas seda džinni saab ka puhtalt juua.

Vastus on jah – Navy džinn sobib suurepäraselt ka puhtalt tarvitamiseks!

Aga kui teie eelistuseks on džinni ja toonik, soovitame järgmist retsepti:

  1. Kasutage võimalusel külma klaasi.
  2. Lisa palju-palju jääd.
  3. Lisage oma Navy džinn. 1/3
  4. Lisage 2/3 toonikut (sobib hästi India ja Vahemere toonikuga)
  5. Segage õrnalt.
  6. Lisa enda valitud garneering. (Kuivatatud sidruni viilud näiteks)
  7. Nautige (ja korrake!)

Džinn, nagu rumm, on Briti kuningliku mereväega olnud pikka aega seotud. Ajaloost on teada, kui meremeestele anti osana palgast rummi, siis džinn oli rangelt ohvitseridele mõeldud.

Napoleoni sõdade ajal tellis viitseadmiral Horatio Lord Nelson oma ohvitseridele vaadid Plymouthi džinni. Siiski tekkis mure, et mahavalgunud džinn võib muuta püssirohu kasutuskõlbmatuks. Siis tootis Plymouthi džinni asutaja Thomas Coates Navy Strength džinni, mis oli piisavalt kange, et läbida Briti kuningliku mereväe katse. Katse hõlmas püssirohuterade leotamist alkoholis. Kui alkohol ikka põles, oli see "tõendiks", et joogi kangus oli üle 57% ABV ja lubati laeva pardale. 18. sajandi keskpaigaks tarnis Plymouthi piiritusetehas kuninglikule mereväele 1000 barrelit Navy džinni aastas!

 

Close (esc)

Popup

Use this popup to embed a mailing list sign up form. Alternatively use it as a simple call to action with a link to a product or a page.

Age verification

By clicking enter you are verifying that you are old enough to consume alcohol. 18+

Search

Shopping Cart

Your cart is currently empty.
Shop now